Hakkımızda

Kendi teknolojisi ile gerçek bulut altyapısı ve servisleri sunan Bulut Servis Sağlayıcısı’yız. 2013 yılında bulut bilişim teknolojisine yeni bir anlayış getirmek üzere İstanbul’da kurulduk. Bulut teknolojisine getirdiğimiz yeni yaklaşımlar ve yoğun AR-GE çalışmaları ile kısa sürede yatırımcıların da dikkatini çektik. İlk yatırımımızı Hollanda menşeili bir yatırım fonu olan Revo Capital’den aldık.

Kalite Politikamız

Skyatlas olarak, Bilişim sektöründe mobil ve web tabanlı yazılım geliştirme hizmeti sunarak, müşterilerine doğru bilgi, kaliteli hizmet sağlamak, kalite standartlarımızı en yüksek değerlerde tutarak ve yasal gereklilikleri yerine getirerek, uluslararası ve ulusal standartlara uygun hizmetleri yaparak öncü ve yenilikçi firma olmak,Mevzuatlar çerçevesinde hizmet tesis ederken gerek personelimizin gerekse yararlanıcılarımızın memnuniyetini en yüksek seviyeye taşımak, çalışanlarımızın sunduğu hizmetin kalitesini arttırıcı ve kişisel becerilerini geliştirici eğitimler almalarını sağlamak,Müşteri ihtiyaçlarını ve uygulanabilir birincil ve ikincil mevzuat şartlarına uygun olarak karşılanacağını sağlamak, hizmetlerin sunumunu ve uygunluğunu etkileyebilecek risk ve fırsatlar ile müşteri memnuniyetinin artırılması sağlamak, müşteri memnuniyetinin artırılmasını ve sürdürülmesini sağlamak, toplam kaliteye en ekonomik, en hızlı ve en kısa yoldan ulaşarak hizmet ürettiğimiz tüm kesimlerin güvenini kazanmak ve bunu sürdürebilmek ve sürekli iyileştirmek hepimizin en önemli görevidir.

Bilgi Güvenliği Politikamız

SkyAtlas Bilgi Güvenliği Politikamız, bilgi ile ilgili riskleri kabul edilebilir düzeylere indirmek için, bilgi paylaşımı olanağı veren bir mekanizma olmayı hedeflemiştir.SkyAtlas iş sürekliliği planı, veri yedekleme prosedürleri, virüslerden ve bilgisayar korsanlarından sakınma, erişim kontrolü ve bilgi güvenliği ihlal bildirimi, SkyAtlas Bilgi Güvenliği Politika'sı için esastır. Bu alanların herbiri için kontrol hedefleri yazılı politikalar ve prosedürler ile desteklenir. SkyAtlas yönetimi, kurumun yasal, düzenleyici uygunluğunu korumak amacıyla, kurum çapında gizliliği, bütünlüğü ve tüm fiziksel ve sanal bilgi varlıklarını koruma taahhüdünde bulunmuştur.

İnovasyon

Geliştirdiğimiz patentli “Canlı Dikey Ölçeklendirme” teknolojimiz ile şirketlerin ve özellikle IT profesyonellerinin kâbusu olan ani sunucu trafiği değişimlerine hızlı ve maliyet etkin çözüm üretmeyi başardık. Dünyada sadece bizim tarafımızdan geliştirilen bu teknoloji ile firmalar ilave sunucu ekleme maliyeti ve onun getirdiği birçok operasyonel yükten kurtuldu. Artan veya azalan sunucu trafiğine göre sunucu kaynaklarını aynı şekilde arttırıp azaltabilen bu yenilik ile endüstriye gerçek “Kullandığın kadar öde” ve “Saatlik Bazda Öde” imkânlarını sunuyoruz.

Ödüller

Bu çalışmalarımız ile 2015 yılında Euro Cloud Yılın Bulut Bilişim Inovasyonu ve Euro Cloud Yılın Startup Servis Sağlayıcısı kategorilerinde ödüller kazandık. Aynı sene Vodafone’un girişimcilik programı  FikirÇarkı’nın sponsorluğunda TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve Endeavor Türkiye’nin desteğiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin En başarılı 100 Startup’ı içerisinde yer alma başarısını da gösterdik.

Tübitak & TİB

Çalışmalarımız Tübitak tarafından destekleniyor. Tübitak ile ortak ileri teknoloji projeleri geliştiriyoruz. Aynı zamanda, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Hizmet Sağlayıcı faaliyet belgesine sahibiz.

Sertifikalar

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahibiz.

Birden Fazla Şehirde Sunucu Altyapısı

İstanbul ve Ankara’da bulunan sunucularımız ve 7 x 24 teknik destek ile müşterilerimize hızlı ve kesintisiz hizmet sunuyoruz.